42 Sympozjum Sekcji Koleopterologicznej Polskiego Towarzystwa Entomologicznego

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.
Slide One
Slide Two
Slide Three

Aktualności

listopad 19, 2024
Aktualności ZPKWŁ

Wyniki konkursu plastycznego „Barwy jesieni na Wzniesieniach – skarby przyrody”

Jesień „Wśród drzewnych listków wietrzyk szeleści, owoc i listki na ziemię strąca i szepce słowa, tak dziwnej treści, jak gdyby jakaś baśń wędrująca.(…)” Józef Antoni Birkenmajer
listopad 14, 2024
Aktualności ZPKWŁ

Patriotyczna postawa – pielęgnacja miejsc pamięci narodowej w BPK

W piątek 08.11.2024 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Skierniewicach im. Marii Skłodowskiej (filia na ul. Szarych Szeregów) odbył się uroczysty apel z okazji nadchodzącego Święta Niepodległości. Część artystyczną przygotowały klasy:4a i 4c przy wsparciu klasy 5e…
listopad 13, 2024
Aktualności ZPKWŁ

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Jeż pożyteczny zwierz”

Czy wiecie, że 10 listopada jeże obchodziły swoje święto? Z tej okazji z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny „Jeż pożyteczny zwierz” został rozstrzygnięty. Wpłynęło do nas 110 prac, a nasza komisja konkursowa miała nie lada wyzwanie.
listopad 12, 2024
Aktualności ZPKWŁ

Obchody Niepodległościowe na terenie Bolimowskiego Parku Krajobrazowego

W dniu 11 listopada 2024 r. w Ośrodku Turystyki Kajakowej „Sosenka” odbył się XIV Niepodległościowy Spływ Kajakowy rzeką Rawką, organizowany - jak co roku - przez Oddział PTTK „Szaniec w Skierniewicach. Uczestnicy mieli też okazję wzięcia udziału w krótkiej…

O parkach # Co robimy

infografika zpkwl

Co to jest park krajobrazowy?

Jest to jedna z form ochrony przyrody. Obejmuje obszar chroniony ze względu na walory przyrodnicze, krajobrazowe, kulturowe i historyczne w celu ich zachowania oraz popularyzacji w warunkach zrównoważonego rozwoju. (Ustawa z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody).

Ile parków jest na terenie województwa łódzkiego?

W skład Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego wchodzi 7 parków: PK Wzniesień Łódzkich, Bolimowski PK, Spalski PK, Sulejowski PK, Przedborski PK, Załęczański PK oraz PK Międzyrzecza Warty i Widawki.

Jak duży jest obszar na którym działamy?

W granicach województwa łódzkiego parki krajobrazowe zajmują powierzchnię  ok. 175 tys. ha, co stanowi blisko 10% obszaru regionu.

Czym zajmujemy się w parkach krajobrazowych?

Chronimy przyrodę, krajobraz i wartości kulturowe oraz historyczne na terenach parków krajobrazowych.

Realizujemy projekty czynnej ochrony przyrody.

Inwentaryzujemy obiekty przyrodnicze i historyczne na obszarze parków.

Edukujemy społeczeństwo w zakresie wartości przyrodniczych, krajobrazowych, kulturowych i historycznych parków.

Opiniujemy projekty plany zagospodarowania przestrzennego terenu oraz wnioski dotyczące wycinki drzew na terenach parków.

Organizujemy imprezy turystyczne oraz wydarzenia promujące parki krajobrazowe.

Napisz do nas

Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego

ul. Solna 14,
91-423 Łódź

tel. 42 640 65 61
fax 42 657 82 82

Godziny pracy: pn. - pt. 8:00 - 16:00

ogólne adresy e-mail: 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dyrektor:

z-ca Dyrektora:

  • Sławomir Walczak - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Dział administracyjno  organizacyjny:

  • Iwona Marosik - samodzielny referent - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.       - tel. 42 630 90 93
  • Paulina Pietrzak - starszy specjalista - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.       - tel. 42 630 90 92
  • Agnieszka Gągorowska - specjalista - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - tel. 42 640 65 61
  • Magdalena Librowska - inspektor ochrony danych - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - tel. 44 616 82 25
  • Dariusz Chadryś - informatyk - administrator systemów IT

Dział finansowo – księgowy: - tel. 42 630 90 91

  • Mariola Królak - główna księgowa - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
  • Urszula Świderek - księgowa - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
  • Lidia Lechowska-Ławacz - księgowa -Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 W indywidualnych sprawach dotyczących bezpośrednio konkretnego Parku Krajobrazowego, prosimy kontaktować się z właściwym Oddziałem Zespołu.
Odpowiednie dane teleadresowe znajdują się na podstronach każdego z Parków Krajobrazowych.

 

W dniach 19-22 maja 2022 roku w ośrodku Grabskie Sioło w Budach Grabskich odbyło się 42 Sympozjum Sekcji Koleopterologicznej Polskiego Towarzystwa Entomologicznego.

IMG 7469

Uczestnicy Sympozjum Sekcji Koleopterologicznej, fot. M. Przewoźny

20 maja przeprowadzona została sesja referatowa, podczas której pracownik ZPKWŁ- Oddziału Terenowego Bolimowskiego Parku Krajobrazowego zaprezentował działalność Oddziału. W drugiej części spotkania odbyły się wybory nowego Przewodniczącego Sekcji Koleopterologicznej. Na kolejną kadencję wybrany został Pan Rafał Ruta. W ostatniej części spotkania odbyła się sesja posterowa.

21 maja odbyła się sesja terenowa po Bolimowskim Parku Krajobrazowym. Z uwagi silny wiatr i w trosce o bezpieczeństwo grupy trasa skupiała się wokół terenów wodnych i otwartych, głównie na obszarze Natura 2000 Dolina Rawki oraz w otoczeniu rzeki Rokity.

Oprac. K. Nowak